Limuzyny weselne

Limuzyna Cadillac
Marka, typ, model
CADILLAC FLEETWOOD BROUGHAM
Numer fabryczny
6B69S5Q131512
Rok produkcji
1975 r.
Data pierwszej rejestracji
1975 r.
Dopuszczalna masa całkowita
2572 kg
Masa własna
1960 kg
Rodzaj pojazdu/typ nadwozia
zamknięte/sedan
Silnik - zapłon, zasilanie
Otto / iskrowy/etylina
Układ - liczba cylindrów
V 8
Liczba miejsc - kolor nadwozia
sześć / granatowy
Pojemność skokowa / moc
8195 cm3 / 310 kW
limuzyna weselna 15 limuzyna weselna 13

OPIS I CHARAKTERYSTYKA

Samochód Cadillac Fleetwood Brougham:
Limuzyna, sedan, 6 - cio osobowy, 4 drzwiowy, lakier – granatowy.

Skrzynia biegów :
Automatyczna, 3 biegowa, sterowanie dźwignią zmiany biegów zamontowaną na kolumnie kierowniczej .

Nadwozie z wyposażeniem:
  • Zderzaki niklowane, lampy przednie i tylne, reflektory oryginalne.
  • Oryginalna wykładzina tapicerska i podsufitowa.
  • Pokrycia kanapy przedniej i tylnej, płaty tapicerskie z pokryciami tapicerskimi wykonanymi z materiału w tej samej kompletacji i kolorystyce.
  • Deska rozdzielcza z pełnym oryginalnym i sprawnym wyposażeniem , wszystkie szyby nadwozia oryginalne.
  • Szyby drzwi przednich i tylnych oraz fotele przednie sterowane elektrycznie.
  • Samochód wyposażony w układ wspomagania układu kierowniczego i hamulcowego, automat zmiany świateł drogowych oraz klimatyzacji.
  • Jako innowację producent w 1971 r. wprowadził radio wyposażone w automatyczny mechanizm wyszukiwania stacji.
  • Cechą charakterystyczną tego modelu pojazdu są dwie zespolone tylne lampy umieszczone na końcach skrzydeł błotników tylnych.
  • Wyposażenie wnętrza nadwozia zachowane w oryginalnym stanie, w tej samej kompletacji listew spinek, uchwytów, dywaników podłogowych, pasów bezpieczeństwa, uszczelek oraz elementów gumowych.
limuzyna weselna 3 limuzyna weselna 4

HISTORIA OBIEKTU

Firma „Cadillac” Automobile – Company została założona w 1903 r. w Detroit (USA). Nazwa pochodzi od Le Sieur Antoine de la Cadillac, francuskiego założyciela tego miasta z 1701 r. Zarówno pierwszy jednocylindrowy Cadillac z 1903 r. jak i następny model z 1906 r. z silnikiem czterocylindrowym były autami o doskonałej jakości. Dewizą firmy stała się techniczna perfekcja ..

limuzyna weselna 16

W 1908 r. po raz pierwszy użyto sloganu „Cadillac: Standard of the World”. Rok później firma została włączona do koncernu General Motors, pozostając zawsze w ścisłej czołówce najbardziej luksusowych i wykwintnych. Jednocześnie należy podkreślić zastosowane w nich nowatorskie rozwiązania oraz bogate wyposażenie, szczególnie modne i popularne w USA.

W latach 30 tych ubiegłego stulecia Cadillac ugruntował opinię najbardziej prestiżowej oraz luksusowej amerykańskiej marki . Pojazdów tych używali monarchowie, papieże, artyści oraz gangsterzy (Al Capone, a później przywódcy włoskiej mafii w USA. Samochody te były i są nadal powszechnie używane do celów reprezentacyjnych i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych.

W Polsce w okresie II Rzeczpospolitej Cadillaca używał prezydent Ignacy Mościcki, kolejni premierzy oraz ministrowie obrony. Seryjna wersja tego auta nigdy nie należała do „mikrusów”, zaś jej silniki i wyposażenie były niedościgłym marzeniem nie tylko kierowców ale i całej niemal konkurencji.

Dla Amerykanina Cadillac był i jest tym samym, czym dla Europejczyka Rolls Royce, na zawsze został jednym z symboli wolnej Ameryki i ucieleśnieniem tzw.

„amerykańskiego marzenia” –„ american dream”

limuzyna weselna 16

Pojazd zdobył ta dużą popularność , że był produkowany w pierwszej edycji w czterech generacjach oraz w drugiej edycji po wznowieniu produkcji w 1985 r ..

Samochód spełnia wymagania pojazdu kolekcjonerskiego jak również warunki wymagane dla samochodu zabytkowego, ze względu na niewielką liczbę wyprodukowanych modeli pojazdów tej marki i ich ograniczoną ilość znajdującą się w kraju. Zachowany w bardzo dobrym stanie technicznym z zachowaniem oryginalności nadwozia, osprzętu oraz wyposażenia.

Kontakt
Laurico sp. z o.o.
ul. Berka Joselewicza 26
31-031 Kraków
limuzyna weselna 1 limuzyna weselna 2 limuzyna weselna 5 limuzyna weselna 6 limuzyna weselna 7 limuzyna weselna 8 limuzyna weselna 9 limuzyna weselna 10 limuzyna weselna 12 limuzyna weselna 14
PRF